Kredyt
Finanse,  Kredyty,  Porady,  Pożyczki

Kredyt pozabankowy – na to zwróć uwagę

Kredyt pozabankowy to szybki dostęp do pieniędzy, bez skomplikowanych procedur i sprawdzania wiarygodności. Ale i takie zobowiązanie należy zaciągać z głową.

Ubieganie się o kredyt w banku związane jest z przejściem przez szereg procedur, na co nie każdy ma czas. W przypadku kredytów pozabankowych dostajemy gotówkę niemal od ręki.

Kredyt pozabankowy, czyli pożyczka

Na początek jedno wyjaśnienie. Termin kredyt jest zarezerwowane dla produktów oferowanych przez banki. Oferty Instytucji pozabankowych, choć potocznie nazywane kredytami, precyzyjnie powinny być określane pożyczkami. Mogą być one udzielane przez Internet, w domu klienta lub w oddziale instytucji pożyczkowej. Instytucje finansowe dziejące pożyczek dużo mniej restrykcyjnie niż banki podchodzą do weryfikacji zdolności i historii kredytowej klientów. Zaletą zaciągnięcia takiego zobowiązania jest też krótki czas składania wniosku oraz weryfikacji tożsamości i zdolności kredytowej klienta. Z uwagi na ekspresowy proces udzielania pożyczki oraz krótki czas trwania kredytowania, niektóre pożyczki pozabankowe nazywane są chwilówkami. Można je uzyskać nawet w kilka minut od chwili złożenia wniosku pożyczkowego, za pomocą przelewu na wskazane konto bankowe.

Pożyczka z głową

Aby nie popaść w tarapaty, należy skorzystać z usług sprawdzonych, legalnie działających firm pożyczkowych. Ich wiarygodność warto sprawdzić w prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego Rejestrze Instytucji Pożyczkowych. Drugi z ważnych parametrów to oczywiście oprocentowanie pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *