Samochód
Finanse,  Kredyty,  Porady

Pieniądze na nowy samochód

Marzysz o nowym samochodzie, ale nie stać cię na taki luksus? Kredyt samochodowy to sposób na spełnienie tego marzenia.

Coraz liczniejsza grupa Polaków kupuje samochody wprost z salonu finansując ten zakup kredytem samochodowym. Z danych wynika, że w ten sposób dealerzy sprzedają około ćwierć miliona aut rocznie.

Kredyt samochodowy – zalety

Banki oferują kilka form kredytowania zakupu nowego samochodu. Przede wszystkim kredyt samochodowy, ale też leasing, czy kredyt gotówkowy. Czym różni się dedykowany dla zakupu aut kredyt samochodowy od tradycyjnego kredytu gotówkowego? Przede wszystkim tym, że w pierwszym przypadku trzeba wskazać cel zaciągnięcia kredytu. Co więcej, również markę i model samochodu, bo najczęściej jest on zastawem kredytu. Bank stosując to zabezpieczenie, ogranicza ryzyko. Najczęściej spotykane formy zabezpieczeń to zastaw rejestrowy, przewłaszczenie, cesja z polisy AC. Zalety kredytu samochodowego to przede wszystkim niższe niż w przypadku kredytu konsumpcyjnego koszty i dłuższe okresy finansowania, sięgające nawet 10 lat. To pozwala znacznie obniżyć kwotę miesięcznych rat. W przypadku kredytu samochodowego można też zaciągać dużo wyższe zobowiązania, sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych. Oczywiście zależy to od naszych możliwości finansowych.

Nie tylko nowe auta

Kredyt samochodowy można wziąć na auto nowe, ale także na używane. Banki wprawdzie wolą ten pierwszy wariant, ale kredytują także samochody używane, a nawet sprowadzane zza granicy. Oczywiście nie oznacza to, że otrzymamy dofinansowanie na pojazd w każdym wieku – najczęściej spotykany limit to 10 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *